Haziran da 20 bin öğretmen alınacak

  • 31.05.2017 09:25
  • 1382 Okuma
  • 6 Yorum

81 ilden gelen öğretmenlerle iftarda bir araya gelen Başbakan Binali Yıldırım, önümüzdeki ay 20 bin yeni öğretmenin atanacağı müjdesini verdi.

img

Başbakan Binali Yıldırım, Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin, “Bu girişimin ülkemizde, toplumumuzda meydana getirdiği tahribat ve travma, yıllar boyu devam edecek. Şimdi artık bu alçaklar cezalarını çekecekler ama toplum içerisine ektikleri ayrılık, fitne tohumlarının ayıklanması yıllar alacak.” dedi.Yıldırım, Çankaya Köşkü’nde 81 ilden gelen öğretmenler onuruna verdiği iftarda, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunarak 20 bin öğretmenin atanma müjdesini verdi.

ONLAR İÇİN NE YAPSAK AZDIR

Başbakan Yıldırım, iftarda yer alan ilkokuldaki öğretmeni Galip Kumbar, fizik öğretmeni Mehmet Özdil ile kimya öğretmeni Yılmaz Er’e teşekkür ederek, “Ne güzel bir duygu, öğretmen, öğrencisiyle öğrencileriyle beraber. Doğrusu bizi bugünlere hazırlayan öğretmenlerimiz için ne yapsak azdır. dedi. Önümüzdeki ay içinde 20 bin öğretmenin atamasını yapacakları müjdesini veren Yıldırım, ihtiyaç olduğunda yine öğretmen atamalarını yapmaya devam edeceklerini vurguladı.

FETÖ'NÜN HİÇBİR İLKESİ YOK

FETÖ’nün 15 Temmuz darbe girişimine de değinen Başbakan Yıldırım, akıllarımızı kiraya verirsek, ülke olarak ne kadar büyük bir felaketle karşılaşabileceğini acı tecrübelerle yaşayarak gördüğümüzü ifade etti. FETÖ’nün kirli emelleri için hiçbir ilkesi olmadığını toplum gördüğünü vurgulayan Yıldırım şunları ifade etti: Bu alçak girişimi başarısız hale getirdi ama bu girişimin ülkemizde, toplumumuzda meydana getirdiği tahribat ve travma yıllar boyu devam edecek. Şimdi artık bu alçaklar cezalarını çekecekler ama toplum içine ektikleri ayrılık tohumları, fitne tohumlarının ayıklanması yıllar alacak"

Kaynak